1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. YouTube, aşı karşıtı tüm yanlış bilgileri kaldıracağını açıkladı

YouTube, aşı karşıtı tüm yanlış bilgileri kaldıracağını açıkladı

featured

YouTube, onaylanmış tüm aşılar hakkında yanlış bilgi yayan içeriği kaldıracağını ve Covid-19 aşılarıyla ilgili yanlış iddialara yönelik yasağı genişleteceğini söyledi.

Şirket, onaylanmış aşıların tehlikeli olduğunu ve otizm, kanser veya kısırlığa neden olduğunu söyleyen videoların kaldırılacaklar arasında olduğunu söyledi.

Politika, aşı karşıtı etkileyicilerin hesaplarının feshedilmesini içerir.

Teknoloji devleri, sitelerindeki yanlış sağlık bilgilerine karşı daha fazlasını yapmadıkları için eleştirildi.

Temmuz ayında, ABD Başkanı Joe Biden, sosyal medya platformlarının insanların yanlış bilgi yayarak aşı olma konusundaki şüpheciliğinden büyük ölçüde sorumlu olduğunu söyledi ve konuyu ele almaları için çağrıda bulundu.

Google’ın sahibi olduğu YouTube, Covid aşıları hakkında yanlış bilgi yayan içerik yasağı uyguladığı geçen yıldan bu yana platformundan 130.000 videonun kaldırıldığını söyledi.

Bir blog yazısında şirket, Covid aşıları hakkında yanlış iddiaların “genel olarak aşılarla ilgili yanlış bilgilere yayıldığını” gördüğünü söyledi. Yeni politika, kızamık veya hepatit B’ye karşı olanlar gibi uzun süredir onaylanmış aşıları kapsamaktadır.

Gönderi, Dünya Sağlık Örgütü’ne atıfta bulunarak, “YouTube’daki tıbbi yanlış bilgilendirme politikalarımızı, yerel sağlık yetkilileri ve DSÖ tarafından güvenli ve etkili olduğu onaylanmış ve onaylanmış, şu anda uygulanan aşılarla ilgili yeni yönergelerle genişletiyoruz” dedi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap