İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. YKS 2022 MATEMATİK ve GEOMETRİ İÇİN YOUTUBE KANAL ÖNERİLERİ

YKS 2022 MATEMATİK ve GEOMETRİ İÇİN YOUTUBE KANAL ÖNERİLERİ

2022 YKS'ye hazırlanmak için faydalanılabilecek bazı matematik ve geometri kanalları.

featured

Her yıl milyonlarca öğrenci YKS adı verilen üniversite sınavına hazırlanıyor. Sınava hazırlanırken çeşitli kaynakları kullanan adaylar son yıllarda Youtube üzerindeki kanallara da yoğun ilgi gösteriyorlar. Bu durumda salgından kaynaklanan online eğitim sürecinin de büyük bir payı var.

Youtube üzerinde ders paylaşımı yapan birçok kanal bulunuyor. Adaylar ise hangi kanallardan yararlanmalarına gerektiğine karar vermekte zorlanabiliyorlar. Bu yüzden YKS 2022 MATEMATİK ve GEOMETRİ konuları için yararlanılabilecek bazı Youtube kanallarını derledik. İşte kanallar:

-MATEMATİK-

REHBER MATEMATİK

Doğru Kaynakhttps://www.youtube.com/channel/UCzxj9SKkLuDhdxSDXxcmwqQ

Rehber Matematik kanalında YKS’ye hazırlanmak için gereken konuları videolara ayrılmış şekilde bulabilir, TYT kamplarına uyabilirsiniz. Kendisi konuları anlatırken en basitten başlayarak anlatıyor ve sorular üzerinden ilerliyor. Özellikle AYT konularında, konuyu daha önce hiç görmemiş olan adaylar için oldukça açıklayıcı ve eğlenceli bir anlatım sergiliyor.


ŞENOL HOCA

3 Adımda MATEMATİK NASIL ÖĞRENİLİR | ŞENOL HOCA - YouTube | Youtube, Video,  Playbill

https://www.youtube.com/c/senolhoca

Şenol Hoca, özellikle temeli iyi olmayan öğrenciler için basit ve güzel bir anlatım sergiliyor. Fakat ileri seviye adaylar için pek tatmin edici olmayabilir. Bu yüzden yeni başlayanlar için en iyi kanallardan birisi olarak biliniyor.


MATEMATİĞİN GÜLER YÜZÜ

Matematiğin Güler Yüzü

https://www.youtube.com/channel/UCdj-EiG6PCWM7ZqR5PzNOOw

Matematiğin Güler Yüzü kanalı ise yine Youtube’un en çok bilinen matematik kanallarından birisi. Neşeli anlatımı ile dikkat çeken hocamız özellikle de SON TEKRAR videoları ile ön plana çıkıyor. Sınava az bir zaman kala öğrendiklerini hatırlamak isteyen adayların karşısına kısa ama bilgi dolu videolarla çıkıyor.


TUNÇ KURT

Tunç Kurt Matematik - YouTube

https://www.youtube.com/c/Tun%C3%A7KurtMatematik

Tunç Kurt, özellikle ileri seviye anlatımlarıyla ve uzun videoları ile karşımıza çıkıyor. Kendisi üst düzey matematik anlatımı isteyen adaylar için ideal bir anlatım sunuyor. Bunun yanı sıra kanalında çözdüğü matematik olimpiyatları soruları ile de öne çıkıyor.


-GEOMETRİ-

KENAN KARA ile GEOMETRİ

Kenan Kara ile Geometri - YouTube

https://www.youtube.com/channel/UC1X0FciySnrdUZld0O_tDXw

Geometri denince birçok kişinin aklına ilk gelen isim Kenan Kara’dır büyük ihtimalle. Youtube üzerinden anlatımlarının PDF’ini de paylaşan hocamız, Acil yayınlarının geometri fasiküllerinin sorularını hazırlayan hocalardan da biri aynı zamanda. Kenan Kara, kimi anlatımlarını PDF’ler üzerinden yaparken kimi anlatımlarını ise bu fasiküller üzerinden yapıyor. Sorular üzerinden yaptığı anlatımlar kolaydan zora doğru ilerliyor.


NURTAÇ HOCA

Nurtaç Hoca - YouTube

https://www.youtube.com/c/Nurta%C3%A7Hoca/featured

Müzik ve dans eşliğinde çözdüğü geometri soruları ile gündeme gelen hatta haberlere çıkan Nurtaç Hoca, kanalında yeni nesil geometri soruları çözümleri yapıyor. Anlatımlarının oldukça neşeli ve eğlenceli olduğunu söyleyebiliriz.


EBRU TUNCAY BENİM HOCAM

4)Ebru TUNCAY - Üçgende Açılar - II (YKS-Geometri)2019 - YouTube

https://www.youtube.com/watch?v=Peks2nK3QR8&list=PL5kIOunpmSBO-JTuhHJipH6ZZtwwNDBfm

Video ders notları kitabı ile yeni başlayanlar için oldukça uygun olduğunu söyleyebiliriz. Hocamız Benim Hocam Yayınları’nın öğretmenlerinden birisi ve anlatımlarını bu kanal üzerinden yapıyor. Eğer temelim hiç yok diyorsanız bu kanal üzerinden ilerlemek oldukça faydalı olacaktır.


İşte bizim derlediğimiz bazı kanallar bu şekilde. Eğer sizlerin de kanal önerisi varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Vuupnet teknoloji ve bilim yazarı.

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. Eyüp B. Matematik geometri kanalını da ekleyebilirsin

  2. Eyüp B. Matematik Geometri kanalı da çok iyidir

  3. çok yararlı bir yazı olmuş, teşekkürler 🙏

  4. Çok yararlı severek okuyorum yorumlarını 🤩🤩

Bir cevap yazın