1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Yeni ‘Koronavirüs’ Raporu

Yeni ‘Koronavirüs’ Raporu

ABD'den Yeni Koronavirüs Raporu: Virüs Çin'deki Viroloji Laboratuarından Yayıldı

featured

Pandemi başladığından beri virüsün Çin’deki laboratuarlardan sızdığı iddiası da okça kez gündemde yer buldu. ABD’de yayınlanan yeni rapora göre ise koronavirüs Çin’deki bir viroloji laboratuarından sızdı ve üstelik sızdığı tarih de raporda açıkça belirtiliyor. ABD’de Temsilciler Meclis Dış İlişkiler Komitesi’ndeki Cumhuriyetçiler tarafından yayınlanan yeni koronavirüs raporuna göre virüs laboratuardan 12 Eylül 2019 tarihinden daha önce sızdı.
Açık kaynak verilerini kulana raporda ayrıca bu tarihten sonra hastanedeki yatış sayısının arttığı ve laboratuarın veri tabanının da internetten kaldırıldığı oldukça dikkat çeken bir gelişme olarak gösteriliyor.

Covid19 Aşıları Ne Durumda?

Pandemi süreci devam ederken tüm ülkelerde aşılama da hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Türkiye’de aşılama sayısı 1 milyonu henüz yeni geçti. Aşılama karşıtları sosyal medyada her gün aşıya olan tepkilerini dile getirse de hastanede yatan yeni hastaların çoğunlukla aşısız hastalar olduğu dile getiriliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Instagram hesabından sık sık aşılama için teşvik paylaşımları yapıyor.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
cNNTürk
habertürk

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap