1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Xiaomi 200W HyperCharge teknolojisini erteledi

Xiaomi 200W HyperCharge teknolojisini erteledi

featured

Çinli akıllı telefon üreticileri, tüketici pazarındaki en hızlı şarj teknolojisine sahip olmak için kendi aralarında yarışa girmiş gibi görünüyor. Bu yarışı Oppo başlatmış olsa da, Xiaomi çılgın 200W şarj teknolojisiyle aradaki farkı genişletmeye çalıştı. Ancak şu an Xiaomi’nin zaman kazanmaya ihtiyacı var gibi gözüküyor. 200W HyperCharge teknolojisini gelecek yıla kadar üretime sokmayı planlıyorsa hızlı olması gerekiyor.

Akıllı telefon teknolojisindeki büyük gelişmelerin yokluğunda, üreticiler bunun yerine daha hızlı şarj oranlarını hedeflemeyi seçtiler. Bugünlerde zaten birçok üst düzey akıllı telefon 65W’da hızlı şarj sunuyor, ancak Oppo, Vivo ve Xiaomi, çitayı 3 basamaklı sayılara geçmek için zorluyor.

Geçen Mayıs ayında Xiaomi, HyperCharge teknolojisi adı altında gerçek bir güç gösterisi ile kendini aştı. 200W kablolu şarj ile 4.000 Mah bataryaya sahip bir telefonu sadece 8 dakika içerisinde sıfırdan %100’e çıkardı. Aynı telefonu tamamen şarj etmek için yalnızca 15 dakika süren 120W kablosuz şarj da aynı derecede etkileyici bulunmuştu.

HyperCharge teknolojisinin ne zaman çıkması bekleniyor ?

MyDrivers, Çin’deki teknoloji haberleri sızdıran kesim aracılığıyla, Xiaomi’nin bu etkileyici teknoloji hamlesinin planlarının sızdırıldığını bildiriyor. HyperCharge, Xiaomi Mi 12 serisi, büyük olasılıkla Mi 12 Ultra için mevcut olması hedefi ile Haziran 2022 civarında üretime girecek.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap