İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Türkiye’nin Unicorn’u GETİR Değerini 7 milyar Doların Üzerine Çıkardı!

Türkiye’nin Unicorn’u GETİR Değerini 7 milyar Doların Üzerine Çıkardı!

featured

Online market teslimat uygulaması girişimi Getir’ bildiğiniz gibi aldığı yatırımlarla Türkiye unicorn‘u olmuştu.Uzun süren pandemi etkisiylede kullanıcı sayısı büyük oranda artan Getir, yeni aldığı son yatırımında 555 milyon dolarlık yatırımla, tam tamına 7 milyar 555 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

Ayrıca bu yılın ilk altı ayında Getir , toplamda 1 milyar dolara yakın yatırım aldığı belirtildi, beş ay içinde değerini yaklaşık 9 katına çıkarmış oldu. Peki son yatırımları hangi şirketlerden aldı Getir, bu şirketler arasında Sequoia Capital ve Tiger Global Getir’e hayla yatırımlarını sürdürürken, DisruptAD – Silver Lake gibi şirketler Getir’in yeni yatırımcıları olduç

Şirket, aldığı bu yatırımlarla Türkiye ve Global Dünya’da büyümesini sürdürüyor ve yılın ikinci yarısında da Amerika pazarına girmeye hazırlanıyor.

Getir Paris ve Berlin’de de olucak

Getir

Şu an için dağıtım ağı Türkiye, İngiltere ve Hollanda’da hizmet veren şirket, bu ay içinde Paris ve Berlin’deki operasyonlarına başlayacak.

Getir Kurucusu Nazım Salur’dan Açıklamalar

Getir Kurucusu Nazım Salur, “Getir’in bu değere ulaşması 10 dakikada teslimat gibi orijinal bir fikrin teknoloji ile harmanlandığında dünyada nasıl bir ilgi uyandırdığını gösteriyor. Bu aslında Türkiye’den de yeni teknolojik iş modellerinin çıkabileceğinin de göstergesi. Yeni kaynak ile hem Türkiye’deki işlerimizi daha hızlı büyütmeye hem de yeni ülkelerde bu iki heceli Türkçe kelimeyi sevdirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap