İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Otomobil
  3. Toyota 2022’de Corolla Cross ile Geliyor!

Toyota 2022’de Corolla Cross ile Geliyor!

featured

Toyota tüketicilere markanın alt kompakt C-HR hatchback’i ile popüler kompakt modeli arasında bir orta nokta sunmayı amaçlayan 2022 Corolla Cross’un gelmesiyle birlikte rekabetçi büyüyen en son marka olacak. 

ABD’de Çarşamba günü lansmanı yapılan ve bu sonbaharda gelmesi beklenen yeni model, TNGA-C platformunu Corolla sedan ile paylaşıyor ve güç aktarma organını otomobilin daha sportif sınıflarından ödünç alıyor. 169 beygirlik sıralı dört motor, sürekli değişken bir şanzıman ve 1.500 e kadar çekme kapasitesine sahip. Ayrıca standart önden çekişlidir.Toyota, Corolla Cross’u Mazda ile birlikte Huntsville, Ala’da işlettiği yeni bir ortak girişim fabrikasında inşa ediyor

Toyota, Corolla Cross Özellikleri Nelerdir ?

Toyota, Corolla Cross Dış Görünüş

Corolla Cross, temel model L, orta seviye LE ve üst seviye XLE olmak üzere üç donanım seviyesinde gelecek ve standart 17 inç çelik jantlar ve üst kaplamada standart 18 inç alaşım jantlar ile sunulacak.

Araç kabininde hem 7 inçlik dijital gösterge paneli hem de 8 inçlik dokunmatik bilgi eğlence ekranı olucak. Ayrıca isteğe bağlı, yükseltilmiş dokuz hoparlörlü JBL ses sisteminide kullanabilirsiniz. 

Toyota, Corolla Cross İç Görünüş

Güvenlik ve sürücü yardım donanımı açısından, tüm modeller Toyota Safety Suite ile standart olarak gelirken, kör nokta izleme ve arka çapraz trafik uyarıları da bu araçda standarttır. Toyota, üst XLE döşemesinin ayrıca ön ve arka park yardımının ve otomatik frenlemeninde standart olarak geldiğini söyledi.

Şirket , 2022 Toyota, Corolla Cross için fiyatlandırmayı açıklamadı. Aracın bu sonbaharda bayilere gitmesi beklenirken, üretim sorunlarına bağlı olarak bu gelecek yılın başlarına kayabilir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap