1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. TikTok Yeni Düzenlemeyle Tüm Verilerimizi Toplayabilecek!

TikTok Yeni Düzenlemeyle Tüm Verilerimizi Toplayabilecek!

featured

Yine bir gizlilik politikası karşı karşıyayız. TikTok ‘un yeni gizlilik politikası çok tepki çekecek gibi görünüyor. Sosyal medya platformları genel olarak kullanıcıların haraketlerini verilerini depoluyor ve bunu kullanıyor. Bu veriler dünya’yı tamamen etkileyecek şekilde reklam bazlı ve bazı genel stratejilere belirlemek adına şirketler tarafından satın alınıyor. Sosyal medya’ların hizmet nedeninden birininde bu olduğunu unutmamak gerek.

Tiktok şirketlerinden ByteDance’in kullanıcıların biyometrik verilerini toplaması ciddi bir tepki oluşturmaya şimdiden başladı. Ortaya çıkan yeni detaylar ise ABD’yi Trump döneminde olduğundan daha fazla kızdıracak gibi görünüyor.Çünkü şirket Çin merkezli.

TikTok Uygulama Arayüzü

TikTok tarafından yapılan açıklamaya göre ses ve görüntü bilgileri bundan sonra otomatik olarak sistem sunucularında emniyetli şekilde toplanacak. Normal şartlarda uygulamaların veri alabilmesi için bunu mutlaka kullanıcıya sorması gerekiyordu. Ancak TikTok kimseye bu konuda bir şey sormadan işlemlere devam ediyor.

Ayrıca yarattığı güvenlik açıklarıyla sık sık gündeme de gelen Çin merkezli sosyal medya uygulaması TikTok’un dünya çapında  bir milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor.

Donald Trump TikTok’u Kapatıcaktı

Eski ABD başkanı Donald Trump TikTok’u ABD’de yasaklamak için adeta şirkete savaş açmış, seçimlerden sonra başkanlık koltuğundan inince sular şirket için durulmuştu.TikTok’un ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda bölümünü satmak için Microsoft ile pazarlık yaptığı bir dönemde olmuştu.

Donald Trump TikTok için şunları söylemişti ”Bu uygulama Çin Komünist Partisi’ne fayda sağlayan dezenformasyon kampanyası için kullanılabilir. ABD, ulusal güvenliğini korumak için TikTok sahiplerine karşı agresif önlemler almalı” diye düşüncelerini aktarmıştı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap