1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. TikTok Uygulama İndirme Platformlarında Liderliğini Koruyor!

TikTok Uygulama İndirme Platformlarında Liderliğini Koruyor!

featured

Kullanıcı güvenliği endişelerine ve küresel gerilimlere rağmen, TikTok, Sensor Tower’ınen son verilerine göre Mayıs ayında hem iOS hem de Android’deki küresel indirme listelerine bir kez daha liderlik ederek büyük popülerliğini korudu.

Uygulama aylardır indirme listelerinde en üst sırada yer alıyor ve değişen düzenleyici endişelere ve alternatif uygulamalara rağmen yükselişine devam ediyor.

Sensor Tower En çok indirilen uygulamalar raporu

Bu raporla birlikte söylenebilecek tek şey TikTok, 80 milyondan fazla yüklemeyle Mayıs 2021 için dünya çapında en çok indirilen oyun dışı uygulama oldu.

Uygulamanın sürekli büyümesi etkileyici ve platformun özellikle genç kullanıcılar için artan ilgisininde altını çizmek gerek.

Beğenmesenizde veya neden bu kadar popüler olduğunu anlamasanız bile, dikkat etmeniz gereken pazarlama planınındaki potansiyel değerin çok iyi stratejilerle uygulanmış olması.

Yine de, TikTok hala çeşitli potansiyel büyüme zorluklarıyla karşı karşıya, Avrupa Komisyonu son zamanlarda TikTok’a küçükler için bir tehlike olduğu iddialarını yanıtlaması için şirket yetkililerine bir ay verdi ve diğer yandan İtalyan yetkililer uygulamayı kullanan küçüklerle ilgili endişeler nedeniyle şirketi 500.000’den fazla hesabı kaldırmaya zorladı.

Son olarak veri gözetimi ile ilgili devam eden endişeleri ve TikTok’un Çin Hükümeti ile olası bağlantısını göz önünde bulundurmadan önce, uygulama yakın zamanda hizmet şartlarına yeni biyometrik veri toplamayı ekledi vev ABD, Çin dışındaki gözetim teknolojisinin olası kullanımı konusunda Çin’e ait şirketlere yeni kısıtlamalar uyguladı.TikTok’un sonunda bu kıskaca yakalanması mümkün olmaya devam ediyor.

.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap