1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Tarım ve Orman Bakanlığından siber saldırıyla ilgili açıklama geldi

Tarım ve Orman Bakanlığından siber saldırıyla ilgili açıklama geldi

Tarım ve Orman Bakanlığından gelen açıklamayla 31 Temmuz 01:00 radelerinde Bakanlığa ait olan domainlerden bazılarına siber saldırı yapıldığı haberlerini doğruladı.

featured

Bakanlıkdan gelen açıklama “ Herkesin bildiği üzere hackerler tarafından dövlet kurumları ve özel sektör sistemleri devamlı şekilde hedef olarak seçilmektedir. 31 Temmuz 01:00 radelerinde Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı olan domainlerin bazı sunucuları hacker grupları tarafından siber saldırı yapılmış ve başkaları tarafından kullanılmaması için şifrelenmiştir. Bakanlığımızın görevlileri tarafından ertesi gün erken saatlerde bu durum anlaşılarak, şifreleme sistemi devreye sokulmuştur. Bakanlığa yapılan bu saldırıda sunucuların bazıları hedef olduğu için tüm sistem korunması için güvenlikle bağlı tüm tedbirler alınmıştır” şeklinde konuşma yapıldı.

Bakanlığa Yapılan Saldırıda Ana Domainler Zarar Gördümü?

Hackerler tarafından yapılan saldırı zamanı Bakanlığın ana domainlerine hiç bir zarar gelmediği ‘Bakanlığımıza bulundukları siber saldırıda ana domain sunucuları etkilenmediği bildirildi. Böyle durumlar için 3 yedekleme sistemi mevcut olduğuyla ilgili açıklama yapıldı. Yedekleme sistemine ait olan bilgiler Bakanlık ve ona bağlı olan özel sektörlerde korunma altındadır. Yapılan saldırı zamanı etkilenen sunucular detaylı inceleme için koruma altına alınarak, diğer sistemler yardımıyla tekrardan veri tabanı ve yazılım kurulumu yapılmıştır.

 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap