1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. Sweet Tooth Dizisini Yakından Tanıyalım: İkinci Sezon Gelicekmi ?

Sweet Tooth Dizisini Yakından Tanıyalım: İkinci Sezon Gelicekmi ?

featured

Netflix’in Sweet Tooth adlı samimi peri masalını yeni bitirdiyseniz, o zaman tüm bunların ne anlama geldiğini araştırmaya vaktiniz geldi. Masal bundan sonra nereye gidebilir? İkinci sezonu olacak mı? Dünyayı parçalayan virüsün kökenleri nelerdir? Tüm bunlara gelin bir göz atalım.

Gus kimdir , nereden ve nasıl geldi ?

Gus, tüm hayatının bir yalan olduğunu öğrenen üzgün bir çocuk aslında. Gus, Pubba’nın babası, Birdie’nin de annesi olduğuna inanarak yetiştirildi. 7. bölümde Pubba’nın gerçek adının Richard Fox olduğu ve Colorado’daki Fort Smith Labs’da hademe olduğunu koca adam ve ayı kızla birlikte öğrenmişlerdi

.Ama Birdie gerçekten Fort Smith’te genetikçiydi ve adı Genetik Birim Serisi 1’in kısaltması olan Gus üzerinde deneyler yapıyordu.Daha sonra Richard ‘la bir randevuya çıktılar ve ordu tesisi basıp işini elinden aldığında Bertie Gus’ı Richard’ın bakmasını diğer projeleri yok etmesi gerektiğini kötü insanların eline geçerse çok kötü şeyler olacağını onları bulacağını söyledi.

Hala tam olarak nasıl biri olduğunu bilmesek de Gus var olan ilk melez olarak karşımızda . Çünkü onu gören hem gördükleri ilk büyük melez olduğunu hem de konuşabilen bir melez olduğu belirtiyor, bu arada iyi derece insanlarla konuşup anlaşabilen iki melez var Gus ve Domuzcuk Wendy onlar aynı insanlar gibi yetiştirilip ilgilenilmiş çünkü dizi genel olarak böyle doğan melezlerle kimsenin ilgilenmediği görülüyor.Bu da melez ırkıyla anlaşılamadığı doğası gibi davrandığını farkettiriyor.

Virüsle melezler arasındaki bağlantı nedir?

Bu noktada sadece küçük ipuçları var. Birdie’nin en iyi arkadaşı Judy, virüs ve melezler hakkında şöyle dedi: “Bir keresinde [Birdie]’nin aynı madalyonun iki yüzü olduğunu söylediğini duymuştum.” Judy, Bear’a “Gus’ın tamamen Birdie olduğunu” ve Fort Smith’in sadece onunla ilgili olmadığını ve konun virüsle ilgili olduğunu nam-ı diğer H5G9, bulmacanın bir başka parçası: Gus virüsden önce yaklaşık bir yıl önce doğmuş olabilir.

Virüsün kökeni nereden geliyor ?

Virüsün kökenleri 1. sezonun sonunda belirsiz kalıyor. Ama şimdi bazı cevapların peşindeyseniz Netflix uyarlaması, Jeff Lemire’in orijinal çizgi romanından önemli ölçüde saptığını söylebiliriz.

Jepperd’ın geçmişinde ne oldu?

Jepperd, Gus’ı düşen uçağın yanında bulduğunda geçmişiyle ilgili zor bir gerçeği itiraf eder. O ve eşinin bir çocukları olduğunu, ama Jepperd oğlunun bir kara koyun melezi olduğunu öğrenince korkup ve kaçtığını çabucak fikrini değiştirip hastanedeki ailesinin yanına dönse de, çoktan götürüldüklerini anlattı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap