1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Son dakika! Ekşisözlük’e Soruşturma Başlatıldı

Son dakika! Ekşisözlük’e Soruşturma Başlatıldı

featured

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal paylaşım sitesi Ekşi Sözlük yer alan “halkın ayaklanması için daha ne olması gerekiyor” başlığıyla ilgili soruşturma başlattı.

Başsavcılıkça yapılan açıklamada, “halkın ayaklanması için daha ne olması gerekiyor” başlıklı içerik hakkında, başlık ve başlık altında yer alan paylaşımlarda suç ve suç unsuru içeren ifadeler bulunduğu kanaatine varıldığı aktarıldı.

Bu paylaşımla ilgili şüpheli şahıs veya şahıslar hakkında, Türk Ceza Kanunu’nda (TCK) yer alan, “suç işlemeye tahrik” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlarından resen soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Bu aşamada soruşturma sonucunda belirlenen hukuki durum ve delil durumu dikkate alınarak değerlendirme yapılacağı da açıklandı.

EKŞİ SÖZLÜK’TEN AÇIKLAMA

Ekşi Sözlük’ün resmi Twitter hesabından da konuyla ilgili açıklama yapıldı. Sosyal medya lincine maruz kalındığı öne sürülen açıklamada “Tüm sosyal mecralarda olduğu gibi sözlük’te de başlıklar ve içerikler denetimden geçmeksizin, kullanıcılar tarafından yazılmaktadır. şikayet üzerine hukuk ekibimizce inceleme yapılmaktadır. şikayetler ve oluşan hassasiyet üzerine ilgili başlıklar kapatılmıştır” denildi.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
Habertürk

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap