İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Snapchat, Yeni CitizenSnap Raporunda Sosyal Fayda Girişimlerinden Bahsediyor

Snapchat, Yeni CitizenSnap Raporunda Sosyal Fayda Girişimlerinden Bahsediyor

featured

Snapchat, şirketin çevresel, sosyal ve diğer yönetişim endişelerini ele almak için çeşitli çabalarını ve Snap’in gelecekteki planlamasında bu temel unsurları nasıl ele almayı planladığını özetleyen CitizenSnap raporunun en son sürümünü yayınladı .

Bunun içinde Snapchat, sürdürülebilirliğe ve kendi karbon ayak izini azaltmaya yönelik bazı önemli taahhütlerde bulundu.

102 sayfalık raporun  önemli noktalarına göz atacağız.

Öncelikle Snapchat, bu unsurlar içindeki daha geniş hedeflerine genel bir bakış sağlayan Çevre, Sosyal ve Yönetişim (ESG) odak alanlarının ana hatlarını çizdi.

Snapchat CitizenSnap raporu

Sadece Snap için değil, aynı zamanda kullanıcıları için de bu temel odak alanları, daha fazla insan kendilerini bu temel konularda bir tavır alan ve daha olumlu bir toplumsal etki yaratmaya çalışan işletmelerle giderek daha fazla uyumlu hale getirmeye çalışıyor.

Rapor, Snapchat’ın bu kilit cephelerin her biri üzerindeki çabalarını daha da özetliyor.

Toplumsal etkiden başlayarak – 2020 ABD Seçimi’nin bir dönüm noktası olduğunu kanıtlamasıyla Snapchat, kullanıcılarının bilgilendirilmesinin sağlanmasına nasıl yardımcı olduğunu ve uygulama içi girişimler yoluyla seçmen katılımını nasıl artırmaya çalıştığını ana hatlarıyla açıkladı.

Snapchat tarafından açıklandığı gibi:

”Snap, kullanıcıların oy vermek için kaydolmalarına, oy vermek için bir plan yapmalarına ve adaylar ve sorunlar hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olan Snapchat içinde araçlar oluşturmak için TurboVote ve diğerleriyle ortaklık kurdu. 30 milyondan fazla kişi bu araçları kullandı ve 1,2 milyondan fazla kişi ABD seçimlerinde oy kullanmak üzere kaydolma konusunda yardım almak için uygulamamızı kullandı. Bu Snapchat kullanıcılarının yarısından fazlası ilk kez seçmenlerdi. “

Daha genç kitle tabanıyla bu, uygulama için kilit bir odak noktası oldu, genç seçmenler arasında farkındalığı artırdı ve anketlerde daha fazla kişinin sesini paylaşmasını sağladı. Daha genç seçmenler geleneksel olarak ABD seçimlerine en düşük katılım oranlarına sahip oldu.

Snapchat ayrıca sivil katılımı ve sosyal adalet girişimlerini nasıl artırmaya çalıştığına dair çeşitli notlar da verdi.

Snapchat CitizenSnap raporu

Yine, daha genç kitle çarpıklığıyla, bunlar uygulama için temel girişimlerdir, bu kitlelerin odak noktasındaki temel konular hakkında daha fazla bilgi ile bağlantı kurmasına yardımcı olur ve sivil katılımı ve toplumsal farkındalığı arttırır.

Ve belirtildiği gibi, çevresel girişimler bu açıdan başka bir odak noktasıdır.

Snapchat topluluğu, iklim değişikliğiyle mücadeleye tutkuyla önem veriyor ve en kötü etkilerinden bazılarını deneyimlemeye çalışıyor. İhtiyaç duyulan hız ve ölçekte harekete geçme konusunda derin bir sorumluluk hissediyoruz. Bu nedenle, iddialı üç bölümlü bir iklim stratejisini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. “

Snap’in üç aşamalı yaklaşımı, karbon nötr operasyonları sürdürmeyi, yeni emisyon azaltma hedeflerini benimsemeyi ve nihayetinde şirketin küresel çaptaki tüm tesisleri için% 100 yenilenebilir elektrikle çalışmasını sağlamayı amaçlayacak.

Snapchat CitizenSnap raporu

Snap’in belirttiği gibi, kullanıcı tabanının zaman içinde iklim değişikliğinin etkilerinden etkilenme olasılığı daha yüksektir, bu nedenle Snap’in topluluk beklentilerini karşılamak için bu cephede net taahhütler vermesi önemlidir.

Şirket, “karbon nötr firmanın 2011’deki kuruluşuna geri dönmesini sağlamak için yeterli” dengelemeler satın alarak zaten Karbon Nötr statüsüne ulaştığını söylüyor, ancak bunu daha geniş iklimi içinde daha sürdürülebilir ve devam eden bir önlem olarak hayata geçirmek için çaba göstereceğini söylüyor. plan.

Diğer cephelerde Snap, Yönetim Kurulu’nda kadınların temsilini% 50’ye çıkardığını ve ayrıca sistemlerindeki olası önyargıları ele almak için makine öğrenimi süreçlerini iyileştirmeye yönelik devam eden çalışmalarını da özetlediğini belirtiyor .

Snapchat ayrıca şu anda dünya çapında 15 ülkede bulunan 4.000’den fazla çalışana sahip olduğunu ve 35 benzersiz dili desteklediğini bildirdi.

Snapchat CitizenSnap raporu

Burada bazı ilginç bilgiler var ve Snapchat’in tüm bu cephelerde dünya üzerinde daha olumlu bir etkiye sahip olmak ve temel nedenlere katkıda bulunmak için uyumlu bir çaba gösterdiğini görmek güzel.

Snap CEO’su Evan Spiegel tarafından özetlendiği gibi:

“Sağlıklı ve güvenli bir toplum yaratmak için çalışmanın ahlaki bir zorunluluk olduğuna inanıyoruz ve her gün hizmetlerimizi kullanan yüz milyonlarca Snapchat kullanıcısı için önemli olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda iş için de iyidir. CitizenSnap raporumuzun da ortaya koyduğu gibi, ikimiz de ileriye doğru önemli adımlar attık ve yapılacak çok şey olduğunu ve iyileştirebileceğimiz yollar olduğunu biliyoruz. “

Bu çabalar, şirketi hem operasyonel hem de temel anlamda etkileyecek ve Snap’in bu giderek daha önemli alanlara yaklaşımını dikkate almaya değer.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap