1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Sedat Peker, Ümitcan Uygun Açıklamaları

Sedat Peker, Ümitcan Uygun Açıklamaları

featured
Sedat Peker’ in yeni iddiaları (Sedat PEKER’in Twitter Paylaşımları Olduğu Gibi Aktarılmıştır.)

Sedat Peker, Aleyna Çakır’ın ölümünden sorumlu tutulan Ümitcan Uygun’un babasının, Süleyman Soylu’nun arkadaşı olduğu için istediği Adli Tıp Raporu’nu aldığını iddia etti. Peker, yaşamını yitiren eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu ile AKP’nin eski Beşiktaş Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Aliye Uzun ve İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti bağlantısına dair de paylaşım yaptı.

Sedat Peker, uzun bir aranın ardından Twitter hesabından yeni iddialarda bulundu. Bir süredir koronavirüs tedavisi nedeniyle paylaşım yapamadığını belirten Peker, yaşamını yitiren eski AKP Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu ile eski AKP Beşiktaş Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Aliye Uzun’un bağlantısından bahsetti. Peker, Aliye Uzun’un Kuzu’yu, İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile tanıştıran kişi olduğunu söyledi. Peker, şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren AKP Elazığ Milletvekili ve Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar tarafından öldürüldüğü öne sürülen Yeldana Kaharman hakkında da paylaşım yaptı. Soylu, Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümünün baş sorumlusu olan Ümitcan Uygun’un babası ile Süleyman Soylu’nun arkadaş olduğu için istediği Adli Tıp raporunu alarak serbest kaldığı iddiasında da bulundu.

Ümitcan Uygun’un babası Süleyman Soylu’nun arkadaşı’

Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümünü hatırlatan Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu işaret ederek “Aleyna Çakır kardeşimizin ölümünden sorumlu tutulan Ümitcan Uygun’un kurtulabilmesi için gerekli Adli Tıp raporu da şahsın babası Süleyman Soylunun yakın arkadaşı olduğu için gerektiği şekilde hemen hazırlanıyor” mesajını paylaştı.

Kuzu’nun, İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile olan fotoğrafını paylaşan Peker, “Aliye Uzun isimli bayanı kamuoyundan şu şekilde hatırlayabilirsiniz, dünyanın en büyük uyuşturucu baronlarından biri olarak bilinen İran asıllı Zindaşti’yle Burhan Kuzu’yu tanıştıran kişidir” dedi.

Çete lideri Sedat Peker, uzun bir aranın ardından Twitter hesabından yeni iddialarda bulundu. Bir süredir koronavirüs tedavisi nedeniyle paylaşım yapamadığını belirten Peker, yaşamını yitiren eski AKP Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu ile eski AKP Beşiktaş Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Aliye Uzun’un bağlantısından bahsetti. Peker, Aliye Uzun’un Kuzu’yu, İranlı uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile tanıştıran kişi olduğunu söyledi. Peker, şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren AKP Elazığ Milletvekili ve Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar tarafından öldürüldüğü öne sürülen Yeldana Kaharman hakkında da paylaşım yaptı. Soylu, Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümünün baş sorumlusu olan Ümitcan Uygun’un babası ile Süleyman Soylu’nun arkadaş olduğu için istediği Adli Tıp raporunu alarak serbest kaldığı iddiasında da bulundu.

Peker den Adli Tıp raporu iddiası 

Yeldana Kaharman’ın ölümüne ilişkin soruşturmada Adli Tıp Raporu’na gönderme yapan Peker, Burhan Kuzu’nun WhatsApp yazışmasını yayınladı. Peker, ‘Burhan Hoca’nın yazışmalarından da anlayacağınız üzere milyoner bir adamın adli tıptan çıkarmak istediği bir rapor var. Yine yazışmada göreceğiniz üzere bu beyefendinin gerekli ödemeyi yapmaya hazır olduğu söyleniyor. Burhan Hoca konuyla ilgilenir ve raporun Burhan Hoca’dan istendiği gibi çıktığı da araştırıldığında görülüp öğrenilebilir’ dedi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap