İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Mobil
 3. Samsung’un Giriş Seviyesindeki Bütçe Dostu Telefonu Geliyor: A03s (Gerçekten Bütçe Dostu Mu?)

Samsung’un Giriş Seviyesindeki Bütçe Dostu Telefonu Geliyor: A03s (Gerçekten Bütçe Dostu Mu?)

Samsung, bütçe dostu modeli olan A03s'i tanıttı.

featured

Akıllı telefon teknolojisi son yıllarda çok büyük ilerleme kat etti. Kablosuz şarj, katlanabilme özelliği, yapay zekalı kameralar derken cihaz üretimindeki masraflar da arttı. Bu durum, son model akıllı telefonların fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Özellikle Türkiye’deki vergilerin yüksek olması ve döviz kurundaki yükselişler de ülkemizdeki akıllı telefon alacakları kara kara düşündürüyor.

Herkesin Beklentisi Farklı

İnsanların birçoğu son teknoloji ürünleri kullanmayı seviyor olsa da kimisi için giriş seviyesinde olan bir cihaz yeterli olabiliyor. Fotoğraf çekebilen, sosyal medya kullanılabilen, arama yapıp mesaj yanıtlanabilen bir telefon bana yeter diyen birçok insan duyuyoruz. Samsung da bunu dikkate almış olacak ki oldukça giriş seviye bir cihazla karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy A03s

 • Ekran: 6.5 inç, Infinity-V
 • İşlemci: MediaTek Helio P35
 • RAM: 3 GB
 • Depolama: 32 GB
 • Arka Kamera: 13 MP (F2.2) geniş açılı ana kamera+ 2 MP makro kamera + 2 MP derinlik sensörü
 • Ön Kamera: 5 MP
 • Batarya: 5.000 mAh
 • İşletim Sistemi: Android 11

Gerçekten Bütçe Dostu Mu?

Görüldüğü üzere telefonda IPS ya da AMOLED ekran teknolojisi kullanılmamış. Bunun yanı sıra One UI’ın pek çok özelliğinin bulunmadığı, oldukça sade olan One UI Core kullanılacakmış. Bütçe dostu olması açısından Samsung bu şekilde bir cihaz geliştirmiş olsa dahi böyle bir cihazın ne kadar süre stabil bir şekilde çalışacağı da önemli bir konu. Çünkü bir cihaza yüksek miktarda para vermek istemeyen kullanıcılar, 1-2 sene içerisinde telefonda meydana gelebilecek stabilite sorunları ve sistem hataları yüzünden yeniden bir telefon satın almak zorunda kalabilirler. Bu da kullanıcıların yine para ödemesi anlamına gelir. Ya da daha donanımlı bir cihaz için daha yüksek bir miktar ödeyip o telefonu daha uzun süre kullanabilirler. Örneğin günümüzde hala 2015 senesinde çıkmış cihazları kullanan insanlar var. O zamanın en donanımlı ve en kaliteli cihazlarını satın almış bu insanların birçoğu cihazlarını kullanmaktan dolayı memnun olduklarını dile getiriyorlar. Yine de asıl önemli olan, satın alınan telefonun kullanıcının beklentilerini karşılayıp karşılamaması.

Samsung A03s modelini ilk olarak Birleşik Krallık’ta satışa sunacak. Fiyatının 139£ (1.593TL) olması bekleniyor. Dileriz ki Samsung bu modeli ile kullanıcılarının beklentilerini uzun vadede de karşılar.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
https://www.webtekno.com/samsung-galaxy-a03s-duyuruldu-h114309.html

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Vuupnet teknoloji ve bilim yazarı.

Yorum Yap