1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Samsung Üç Kez Katlanabilen Bir Telefonun Patentini Aldı; Göz Atalım

Samsung Üç Kez Katlanabilen Bir Telefonun Patentini Aldı; Göz Atalım

featured

Samsung üç katlanır bir telefon üzerinde çalışıyor. Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü şirketin gerçekten de böyle bir cihaz için planları var dedi. Patent Kasım 2020’de alındı ve , 3 Haziran’da yayınlandı.

Yeni Samsung katlanabilir konsepti gerçekten etkileyici olucak

Patent resimlerinde iki yerde katlanan tek ekranlı bir cihaz görüyoruz.Cihazın herhangi bir ölçümü yoktur, ancak açık konumda mevcut Galaxy Z Fold 2 ile aynı boyutta olacağını görebiliyoruz.

Katlanabilir panel, iki menteşe ile birbirine bağlanan eşit büyüklükte üç alana ayrılmış. Ekran ayrıca, ekranın sağ üst kısmında bulunan bir delik selfie kamerası ile çok küçük çerçevelere sahip olacak gibi görünüyor. Katlama mekanizması tamamen kapalı olduğunda ve telefon normal akıllı telefon modundayken kullanılacak olan ekranın menteşe mekanizmalarından birinin arkasında oturan bazı sensörlere sahip başka bir kamera var gibi görünüyor.

Arkada üçlü kamera sistemi de görebiliyoruz. Ekranın yan tarafında hoparlör ızgarası ve USB-C bağlantı noktası bulunuyor. Patent görüntüleri, ekranın menteşelerinin istediğiniz açıya ayarlanabileceğini gösteriyor. Katlanabilir konsept cihaz masaüstü görünümünde de kurularak telefona/tablete masaüstü benzeri bir deneyim getiren DeX moduna dönüştürebilirsiniz

Bu kavramın amacı nedir?

Ekranı üç kat katlayarak, ekran boyutunu katlanmış konumdan daha da genişleten katlanabilir bir telefona sahip olabileceksiniz. Bu tasarımın getirdiği olanaklar çok büyük. Katlandığında normal bir akıllı telefon ceplenebilir deneyimi yaşayabilir, hareket halindeyken 4:3 veya 1:1 en boy oranı deneyimi gibi bir mini tablet için ekranın yalnızca bir bölümünü açabilir veya eğlence ve iş için mükemmel olan büyük, 16:9 deneyimi için kullanabilirsiniz.

Tabii ki, bu üçlü katlama tasarımının telefonun kalınlığını daha da artıracağı gibi bazı dezavantajlar olacağını hayal edebiliriz, ancak Samsung’un böyle bir cihazı piyasaya sürmeyi planlayıp planlamadığını tam olarak bilemiyoruz ya da bu sadece üzerinde çalıştıkları bir fikir. Bundan sonra tasarım, patent gelecekteki katlanabilir akıllı telefona benzer bir şekilde yol alabilir.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap