İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Ray-Ban ve Facebook’tan İş Birliği

Ray-Ban ve Facebook’tan İş Birliği

Facebook, Ray-Ban markalı akıllı gözlükler sürmeyi planlıyor.

featured

Facebook Ceo’su Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde yatırımcılarla çevrim içi yaptığı bir görüşmede metaverse planlarından bahsetti. 2019 yılından beri gündemde olan plan, pandemi nedeniyle ertelenmişti. Zuckerberg, nihayet 2021 yılı içerisinde Ray-Ban marka akıllı gözlüklerin tanıtımını yapacaklarını açıkladı.

Metaverse nedir?

Metaverse, hayal edilebilecek tüm sanal dünyaların, artırılmış gerçekliklerin ve internetin de toplamı olan olabildiğince gerçeğe yakın kurgusal evrendir.

Zuckerberg, Ray-Ban ile yapacakları akıllı gözlüklerin artırılmış gerçeklik cihazı olarak üretilmeyeceğine değindi, bunun amaçladıkları yolda ilk adım olduğunu belirtti.

“Bir sonraki ürün EssilorLucxottica ile ortaklaşa geliştirilen Ray-Ban akıllı gözlükleri olacak. Gözlüklerin ikonik form faktörü olması özgün şeyler yapmanıza izin veriyor. Bunları insanların kullanımına sunmaya ve gelecekte tam artırılmış gerçeklik gözlüklerine giden yolda ilerleme kaydetmeye devam edeceğim için heyecanlıyım.”

Bu gözlükler, Facebook için sanal dünyaya atılan ilk adım olmakla kalmayacak, giyilebilir teknolojide de önemli bir yer tutacak. Facebook akıllı gözlüklerin alışveriş, iş, sosyallik gibi alanlarda kullanılmasını amaçlıyor.

Tanıtılan ilk akıllı gözlükler Facebook’a ait değil

Daha önce hem Snapchat hem de Google kendi akıllı gözlüklerini Facebook’unkine benzer bir amaçla üretmişti. Fakat Google kullanıcılardan beklediği karşılığı alamayınca endüstri ve işletmelere yönelik hizmetlere sunmaya başladı.

Geleceğin sanal dünyada ve artırılmış gerçeklikte olduğuna inanan Zuckerberg, yaptığı yatırımlarla bu dünyayı bizlere de sunmayı hedefliyor.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
https://webrazzi.com/2021/07/30/facebook-ray-ban-markali-akilli-gozlukler-uretecek
https://www.marketingturkiye.com.tr/haberler/facebook-rayban-akilli-gozluk/

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Vuupnet teknoloji ve bilim yazarı.

Yorum Yap