İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. Podcast yapmak isteyenler için mikrofon önerileri

Podcast yapmak isteyenler için mikrofon önerileri

featured

Son dönemde Podcast içeriklerin sayısında ciddi bir artış söz konusu. Genellikle dizi halindeki dijital medya ürünlerinin internet üzerinden bilgisayar ve taşınabilir cihazlara indirilebilecek şekilde yayınlanması anlamına gelen podcast içerikleri; Spotify, Google Podcast ve Apple Podcast gibi öne çıkan platformlar aracılığıyla, dinleyici kitlelerine ulaşıyor.

Podcast içerik hazırlamak isteyen ciddi sayıda kullanıcı da bulunuyor. Genellikle zor olarak görülen, ancak fazlasıyla kolay olan Podcast için yapmanız gereken tek şey ses kaydı alabileceğinizi bir mikrofon edinmek. Biz de Podcast içerik hazırlamak isteyen değerli takipçilerimiz için her bütçeye uygun mikrofonları bir araya getirdik.

KINGSTON HX-MICQC-BK Mikrofon

Podcast için alınabilecek en iyi mikrofonların başında gelen HX-MICQC-BK, şık tasarımının yanı sıra güçlü özellikleri ile de dikkat çekiyor. Sadece Podcast için değil yayıncılar ve içerik editörleri için de tasarlanan bu mikrofon, dış sesleri azaltmak için titreşim önleyici ve rahatsız edici patlamalı sesleri önlemek için de yerleşik bir pop filtresine sahip.

LED göstergesi sayesinde mikrofon durumunuzu anında öğrenebileceğiniz HX-MICQC-BK, dokunarak sessize alma özelliği sayesinde de çeşitli yayın kazalarının önüne geçiyor. Diğer yandan kullanıcılara dört farklı kutup seçeneği sunan mikrofon, giriş hassasiyetini hızlıca ayarlamak için de kolay kullanımlı bir kazanım kontrol düğmesi ile geliyor. Özellikleri ile Podcast dahil olmak üzere her alanda işinizi fazlasıyla görece bu mikrofon 1.599 TL fiyat etiketi ile satılıyor.

DEXIM Yuco USB Mikrofon

Podcast için başlangıç seviyesi bir mikrofon arıyorsanız, DEXIM Yuco tam size göre. Uygun fiyatlı olması nedeni ile tercih edilen ürün, fiyatının aksine şık tasarımı ile öne çıkıyor. USB bağlantılı olan mikrofon, tripod standı ile birlikte gelerek tak-çalıştır konseptini benimsiyor. Bunun yanı sıra cihazda herhangi bir pop filtresi veya titreşim önleyici gibi özellikler de bulunmuyor. Başlangıç seviyesi için fazlasıyla uygun olan mikrofon, 99 TL fiyat etiketi ile satışta bekliyor.

RAMPAGE SN-RMX9 USB Mikrofon

Podcast yapmak isteyenler için mikrofon önerileri

Ana odağı oyuncular olmasına rağmen Podcast tarafında da başarı ile kullanılan RAMPAGE SN-RMX9, USB bağlantısı sayesinde tak-çalıştır konseptini benimseyerek kullanıcı karşısına çıkıyor. Tasarımı itibariyle kolayca şekillendirilebilen mikrofon, 7 Renkli LED Aydınlatması ile de adeta bir renk cümbüşü sunuyor. 80Hz16KHz frekans aralığında çalışan ürün, 309 TL fiyat etiketi ile satılıyor.

DEXIM Bona USB Mikrofon

Podcast yapmak isteyenler için mikrofon önerileri

Başlangıç seviyesi için tercih edilebilecek mikrofonlardan biri olan DEXIM Bona, ayarlanabilir tripod ayağı sayesinde Podcast tarzını en iyi yansıtan uygun fiyatlı mikrofonların başında geliyor. USB bağlantısı ile tak-çalıştır mantığına sahip olan ürün, 50 Hz – 16 KHz frekans aralığında çalışıyor. Şık ve kompakt tasarımı ile tercih edilen bu mikrofon, 99 TL fiyat etiketi ile satılıyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap