1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Online alışverişte yeni dönem; canlı yayınla ürünlere anlık erişim mümkün

Online alışverişte yeni dönem; canlı yayınla ürünlere anlık erişim mümkün

featured

Canlı yayında online satış uygulaması Vidyodan hizmete girdi. Online alışverişte yeni dönemi başlatan uygulama ile kullanıcılar canlı yayınlar aracılığıyla satıcılarla direkt iletişim kurarak ürünleri yakından inceleyebiliyor ve soru sorabiliyor. Ayrıca, isteyen herkes de ikinci el ürün dahil olmak üzere satış yapabiliyor.

Türkiye’deki ‘canlı yayında online satış uygulaması’ Vidyodan, çevrimiçi olarak düzenlenen lansmanla tanıtıldı. Lansman, Vidyodan CEO’su Yusuf Mert Yılmaz ve Vidyodan’ın ana yatırımcısı olan Onedio Kurucusu ve CEO’su Kaan Kayabalı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

UYGULAMADA DEV MARKALAR YER ALIYOR

Mayıs ayında başladığı test yayınlarıyla yeni bir alışveriş deneyimi vadeden uygulama bünyesinde dev markaların yanı sıra, 300 butik ve yerel marka da yer alıyor. Kullanıcılar, kıyafetten gıdaya, kişisel bakım ve spor & outdoor ürünlerinden elektronik eşyaya kadar geniş bir yelpazede sunulan ürünleri canlı yayında inceleyerek satıcıya soru sorabiliyor. Kullanıcılar satıcıyla direkt temas kurarak ürünün özelliklerini daha yakından görme fırsatını yakalıyor ve alışverişini uygulama üzerinde, yayından ayrılmadan anında gerçekleştirebiliyor. İnternette sadece ürün yorumu ve fotoğrafı inceleyerek karar vermek zorunda kalmadan, görerek satın alınabiliyor. Uygulama üzerinden alışveriş yapanlara, aynı zamanda katıldıkları canlı yayınlarda hayranı oldukları influencerları da izleme ve yorum yaparak sohbetlere katılma şansı sunuluyor. Markaların yaptığı canlı yayınlar da kaydedildiği için söz konusu yayınlara katılamayan kullanıcılar daha sonra da videoları izleyip istediği ürünü satın alabiliyor. 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap