İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Muğla’da oluşan yangını gerçekten çocuklarmı sebep oldu?

Muğla’da oluşan yangını gerçekten çocuklarmı sebep oldu?

Muğla ilçesinde yangını kim çıkardı?

featured

Muğla ilinin Marmaris ilçesinde dünden beri devam eden ve 1 vatandaşın hayatını kaybetmesine sebep olan yangınlarla ilgili polislerin 2 çocuğu göz altına aldığı bildirildi. Pedagog yardımıyla ifadeleri alınan çocukların 10 yaşında oldukları söylendi. Çocuklar verdikleri ifadede kitap yaktıklarını ve bu zaman alevlerin arttığını görüp oradan uzaklaştıklarını bildirmişler.
Armutalan Mahallesinde yerleşen Siteler bulunan mevkiinin üst tarafında olan kızılçam ağaçlarının olduğu ormanlık alanda yangın baş verdi. Yangının başlamasından sonra çoğalarak büyük bir araziye yayılarak devam eden alevleri söndürmek için 1 helikopter ve su tankerleri getirildi.
Yangının başladığı yerde yaşayan vatandaşlar yangının komşu çocukları tarafından çıkarıldığı iddiasında bulundular. Bu, iddia üzerine Marmaris polisleri 10 yaşlarında iki çocuğun ifadelerine pedagog eşliğinde baş vurdu. Çocuklar ifadelerinde ormanda kitap yaktıklarını ve alevlerin yayıldığını görüp oradan kaçarak uzaklaştıkları şeklinde konuşmuşlar.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap