İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto para
  3. MicroStrategy’den Yeni Yatırım: 400 Milyon Dolarlık Bitcoin Alacaklar!

MicroStrategy’den Yeni Yatırım: 400 Milyon Dolarlık Bitcoin Alacaklar!

featured

Bitcoin’in önemli yatırıcımlarından olan MicroStrategy tarafından Bitcoin alımları devam ediyor.Açıklamalar göre ABD merkezli şirketin CEO’su Michael Saylor, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda MicroStrategy’nin 400 milyon dolarlık ek Bitcoin satın alacağını açıkladı.

Şuan için düşüşlerde olan bitcoin 32 bin 18 dolar bandında fiyatını belirliyor.Şu anda şirket 92.079 Bitcoin’e sahip. Firmanın Bitcoin varlıkları ise şu anda yaklaşık 3,3 milyar dolar değerinde.

Şirketin lider kripto para birimi Bitcoin’e olan desteği sürüyor bir süredir çalkantılı geçen Kripto Para borsaları önümüzdeki günlerde bu yatırım haberiyle nerelere kadar fiyatlanacağı merak konusu şirketin bu yatırımına, bazı yatırımcılar “ölmekte olan bir para üzerinde spekülasyon yaratıyor” suçlamalarını dile getirdi.

Oxford Club’ın stratejisti Marc Lichtenfeld, şu eleştirilerde bulundu:

“400 milyon dolarlık borç, bir büyümeyi finanse etmek için kullanılmıyor. Uçucu bir varlık üzerinde spekülasyon yapmak için kullanılıyor. MicroStrategy işleyen bir şirket mi yoksa 400 milyon dolar borcu olan bir Bitcoin vekili mi?

-Yatırım Tavsiyesi Değildir

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap