1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Instagram’ın 16 Yaşından Küçükleri İlgilendiren Kararı!

Instagram’ın 16 Yaşından Küçükleri İlgilendiren Kararı!

Instagram'ın 16 yaş altı için gizli hesap kararı.

featured

Günümüz şartlarında birçok nedenden dolayı en büyük ihtiyaçlarımızdan biri haline gelen akıllı telefonlar, pek çok yaş grubunda karşımıza çıkıyor. Konu hakkında konuşan uzmanların birçoğu, belli bir yaş altındaki çocukların cep telefonu kullanmasını doğru bulmadığını dile getiriyor. Fakat bu açıklamalar çocukların akıllı telefon kullanımına engel olmuyor.

Çocuklar Sosyal Medya Kullanıyor

Akıllı telefona veya akıllı bir tablete sahip olan çocuklar kendilerine sosyal medya hesabı açıyorlar. Günümüzde sosyal medya hesabı açmak yanında birçok tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Küçük çocukların tecrübesizliklerinden ve iyi niyetlerinden yararlanmak isteyen art niyetli insanlar, pek çok olumsuz sebepten ötürü çocukları rahatsız edebiliyorlar.

Instagram’dan Konuyla İlgili Önlem

Her ne kadar yeterli bir önlem olmasa da Instagram, çocukların gizliliğini korumak adına 16 yaşın altındaki bütün hesapları varsayılan olarak gizli yapıyor. Hesap oluştururken verilen yaş bilgisine göre 16 yaş altındaki hesapları varsayılan olarak gizli hesap şeklinde açıyor. Eğer istenirse hesap açıldıktan sonra bu ayar değiştirilebiliyor.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
Instagram
Uygulama
Yazılım
haber

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Vuupnet teknoloji ve bilim yazarı.

Yorum Yap