1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Google Kapalı Olan Konum Verilerimize Erişebiliyor

Google Kapalı Olan Konum Verilerimize Erişebiliyor

featured

Google’a karşı açılan yeni bir davada, yeni düzenlenmemiş belgeler, şirketin kendi yöneticilerinin ve mühendislerinin, akıllı telefon kullanıcılarının konum verilerini hiç birşekilde gizleyemeceklerini itiraf etti.

Google şirket çalışanları, şirketin ücretli ücretsiz hizmetlerini kullananların konumlarını neredeyse hiçbir şekilde gizleyebileceklerini düşünseler bile gizleyemeyeceklerini kabul etti.

Konum verileriniz için özel ücretli programlar kullansanız bile hiçbir şekilde size yardımcı olmucak. Bu, Arizona Başsavcısı‘nın Google’a karşı açtığı davadaki belgelerle kanıtlanmış durumda konu çok önemli milyarlarca insanın bilgilerinin haraketlerinin üstüne nerede olduklarını bilen bir sistem ?

Google Telefon Üreticilerinide Sıkıştırıyor

Google LG ve diğer akıllı telefon üreticilerini sıkıştırıyor.Gizlilik ayarlarının kullanıcılar tarafından bulunmaması için bir şekilde işleri zorlaştırmak adına dev şirketleri ele alan şirketden kurtulmanın gizlemenin tek yolunun, adresleri rastgele bir konuma ayarlamak , Arizona Başsavcılık Ofisi, kullanıcılar müşteriler reddetse bile, Google’ı bir akıllı telefondan yasadışı olarak konum verileri toplamakla suçluyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap