1. Ana Sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. Facebook, Aşı Karşıtlarının Hesaplarını Kapatıyor

Facebook, Aşı Karşıtlarının Hesaplarını Kapatıyor

Facebook, yanlış bilgi yayan aşı karşıtlarının hesaplarını kapatıyor.

featured

Dünya genelinde Kovid-19 salgınına karşı mücadele sürüyor. Bu mücadele kapsamında piyasaya birden fazla aşı sürüldü. Hem Türkiye’de hem de dünyada insanların aşı olması için verilen çabalar sürerken aşı karşıtı bir kesim bu çabaya olumsuz yaklaşıyor.

Aşı karşıtları sosyal medya üzerinde çeşitli iddialar ortaya atıyor.

Çoğu zaman, aşılanmış ülkelerdeki vaka sayılarını öne sürerek aşının faydasız olduğunu öne süren aşı karşıtları; birçok farklı yönden insanların aşı olmasını eleştiriyor. Bunlar; aşının kısırlık yapacağı, faz-3 testleri tamamlanmadığı için aşıların zarar verebileceği, aşı ile insanlara çip takılacağı ve hatta kovid-19 diye bir virüsün aslında hiç olmadığı gibi iddialara kadar varıyor. Konu hakkındaki pek çok uzman bu iddialara karşı yanıt verse de aşı karşıtlığı bitmiş görünmüyor.

Facebook harekete geçti.

Bu durum ciddi sorun olmuş olacak ki Facebook’un harekete geçmesine neden oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan şirket özellikle Hindistan, ABD ve Latin Amerika’yı hedef alan bir grup aşı karşıtının hesabının kapatıldığını açıkladı. Hesabı kapatılan aşı karşıtlarının yanlış bilgiyi yaymak için her şeyi yaptığını söyleyen şirket, bu hesapların aşıların insanları maymuna çevirdiğini söyleyip bununla ilgili montajlar paylaştığını belirtti. Buna benzer birçok bilimsel gerçekliği olmayan bilgileri yaydıklarını söyleyen Facebook şirketi, şu ana dek 65 Facebook ve 243 Instagram hesabı kapattı.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
https://www.webtekno.com/facebook-asi-karsitlarinin-hesaplarini-kapatmaya-basladi-h113411.html

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yazar Hakkında

Vuupnet teknoloji ve bilim yazarı.

Yorum Yap