1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Elektrikli otobüs ailesi Karsan , seri üretime geçti

Elektrikli otobüs ailesi Karsan , seri üretime geçti

featured

Karsan, yeni elektrikli otobüs modeli Karsan e-ATA ile karşımıza çıktı. 6, 10, 12 ve 18 metrelik versiyonları bulunan serinin üretimi başladı.

Karsan’ın Bursa’daki fabrikasında, şirketin yüzde 100 elektrikli model ailesi e-ATA’nın tanıtımına ilişkin bir basın toplantısı düzenlendi.

Karsan Üst Yöneticisi (CEO) Okan Baş, yeni elektrikli e-ATA serisiyle birlikte 6 metreden 18 metreye kadar elektrikli araç sunabilen ilk ve tek Avrupa markası olmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

SERİ ÜRETİME BAŞLANDI

Baş, şu anda e-ATA model ailesinin seri üretimine başladıklarını belirterek, “Hatta 10 metrelik e-ATA için Romanya’dan ilk talep geldi. 10 adetlik ilk e-ATA filomuzu bu yılın aralık ayında Romanya’nın Slatina şehrine teslim etmiş olacağız.” dedi

İLK İHRACAT ROMANYA’YA

Bu kapsamda Romanya’nın farklı şehirlerine teslim edilmek üzere ilk etapta 10 adet 10 metrelik, daha sonra da 56 adet 18 metrelik e-ATA gönderilecek.

Şirket, e-ATA ile birlikte hızlı şarj istasyonu ve bakım desteği gibi kapsamlı bir ulaşım çözümü de sağlayacak. Ayrıca İstanbul dahil birkaç büyükşehir belediyesinin de yeni otobüslerle ilgilendiği ifade ediliyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap