İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Dünya Mikroçiple Çalışıyor Çip Kıtlığı Büyüyor!

Dünya Mikroçiple Çalışıyor Çip Kıtlığı Büyüyor!

featured

Dünya mikroçiple çalışıyor. Sadece telefonunuzun veya dizüstü bilgisayarınızın değil, çoğunlukla farkında bile olmadığınız birçok sıradan telknolojik aletde. Arabanızda ve kahve makinenizde aklınıza gelebilecek teknolojik tüm ürünlerde.Ancak bir çip kıtlığı var , Şimdi ne olacak?

Araştırmalara göre pandemiyle birlikte insanlar ev teknolojisi dışında hemen hemen her şeyi satın almayı bıraktı. Bu kadar fazla artan talepten dolayı gördüğümüz şey, elektronik olan her şeyin bir çip tedariki bulmakta zorlanacağı.

Intel, Tayvan Yarı İletken Üretim Şirketi ve Samsung büyük üçlü olarak kabul edilir ancak intel veya TSMC yongaları mevcut olsa bile daha az bilinen bir dizi çip şirketi ürün üretimini bekletebilir

Ford sözcüsü Kelli Felker Automotive News’e verdiği özel bir demeçte, neredeyse tamamlanmış Ford F-150 pikap kamyonlarının büyük bir biriktirme listesinin, araçların “ön cam silecek motorları ve bilgi-eğlence özellikleri gibi temel araç işlevlerine bağlı” çip tabanlı modülleri beklediği için sıralama bahçelerine yığıldığını aktardı.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap