İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kripto para
  3. Dogecoin’in Simge Shiba Inu Köpeği NFT Oluyor!Rekor Kırabilir!

Dogecoin’in Simge Shiba Inu Köpeği NFT Oluyor!Rekor Kırabilir!

featured

Kripto para topluluğunun son zamanlarda sık sık adından bahsettiren, Elon Musk‘ ın gözde kripto parası; yatırımcıları bir üzen bir sevindiren en büyük meme’i olan Doge’un, bir NFT olarak açık arttırmaya sunulacağı açıklandı. 8 Haziran’da gerçekleştirilecek bu NFT’den elde edilecek olan gelirler ise hayır kurumlarına bağışlanacak.

Dogecoin aslında 23 Şubat 2010’da Sato’nun sahiplendiği dişi bir Shiba Inu ırkı köpeğinin fotoğraflarını paylaşmasıyla başladı. Reddit’te de paylaşılan bu fotoğraf viral haline gelince bu ilerleyiş birşeylerin başlamasına sebep oldu.

Bir ödeme sistemi kurmaya karar veren yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palme, geliştirdikleri yeni bir kripto para denemesinde, bu viral meme’i kullanmayı tercih ettiler. Kullanıcıları tarafından da sevilen ve ilgi gören bu durum Dogecoin’in de (DOGE) viral olmasının kendisinin adını unutturamayacak bir sürecin önünü açtı.

Şimdi Kripto borsa kullanıcıları tarafından da düşünülen, aklında olan Dogecoin’i bu şekilde ünlü olmasını sağlayan Japon anaokulu öğretmeni Atsuko Sato, NFT’yi ünlü yapabilecekmi en büyük soru işareti bu ?

  • Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumları Alalım :)

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap