1. Ana Sayfa
  2. Kripto para
  3. Dogecoin ne zaman uçacak? Zincir üstü veriler “yakında” diyor

Dogecoin ne zaman uçacak? Zincir üstü veriler “yakında” diyor

featured

Zincir üstü aktivite ve büyük borsalardaki işlem hacimleri, analistlerin DOGE para biriminin yeniden yükselişe geçtiğini düşünmesini sağladı.

Merkeziyetsiz finans (DeFi), benzersiz token (nonfungible token, NFT), internet şakası üzerinden üretilmiş kripto paralar (memecoin) ve ikinci katman (Layer-2) çözümleri dahil olmak üzere birden fazla alternatif sektör 2021 yılında hem toplam kilitli varlık miktarı hem de token fiyatları bakımından tarihin en yüksek seviyelerini gördü.

Yılın en büyük başarı öykülerinden birine imza atan, kripto para sektörünün sevgilisi haline gelen “şaka” kripto para birimi ise Dogecoin (DOGE) oldu. İlginç bir şekilde proje, yeniden ivme kazanıyor ve birkaç kritik veriye göre, DOGE para birimine yönelik duyarlılık giderek daha fazla yükselişe işaret ediyor.

Piyasadaki verilerine göre, 20 Temmuz tarihinde 0,159 dolara düşmesinden bu yana DOGE fiyatı yüzde 120 artarak 16 Ağustos tarihinde gün içi en yüksek seviyesi olan 0,35 dolara yükseldi ve 24 saatlik işlem hacmi yüzde 63 oranında artarak 8,6 milyar dolara ulaştı.

DOGE/USDT 4 saatlik grafik.

Analist ve trader’ların DOGE para birimi için daha fazla yükseliş beklemesinin üç nedeni, zincir üstü aktivitedeki artış, en büyük borsalardaki artan işlem hacimleri ve sektörün önde gelen isimlerinin ilgisindeki yükseliş şeklinde açıklanıyor.

Zincir üstü aktivite kullanımın arttığını gösteriyor

Yeni kullanıcılar token kullanım hızını ve genel talebi artıran unsurların başında geliyor. Yeni token sahiplerini kendine çekme ihtimali, kripto para birimlerinin uzun vadeli kullanımı açısından en önemli faktörlerden biri konumunda.

Chainalysis baş ekonomisti Philip Gradwell’in tweet attığı gibi, Dogecoin’in benimsenmesi şu anda 2017 boğa piyasasından bu yana en yüksek seviyede ve altı aydan daha kısa süredir tokeni elinde tutan yeni kullanıcılar şu anda dolaşımdaki arzın yüzde 25’ini oluşturuyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap