1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. Diriliş Ertuğrul dizi oyuncularından Hüseyin Özay hayatını kaybetti

Diriliş Ertuğrul dizi oyuncularından Hüseyin Özay hayatını kaybetti

Ünlü Oyuncu Hüseyin Özay vefat etti

featured

Ses sanatçılığı ve yazarlık yapan Onur Akay, Diriliş Ertuğrul dizi oyuncularından olan Hüseyin Özay’ın vefat ettiğiyle ilgili açıklama yaptı. 62 yaşında vefat eden Hüseyin Özay, 4 Ağustosda öğle namazından sonra defn edileceği bildirildi

Onur Akay Açıklama yaptı

Onur Akay “Ortaköy’de yaşadığım evde komşum olan değerli oyuncularımızdan Hüseyin Özay hayatını kaybetti. Onunla bazı zamanlar güzel sohbetlerimiz oluyordu. Diriliş Ertuğrul dizisinde Korkut bey olarak izlediğimiz ünlü oyuncu, daha önce Sen Anlat Karadeniz dizisinde yer aldığı rolüyle dikkatleri kendine çekmeyi başarmıştı” şeklinde açıklama verdi.

Usta Oyuncu Hüseyin Özay

1 Ocak 1959-cu yılda Samsun Vezirköprü’de hayata gözlerini açan Hüseyin Özay, Samsun Belediye Konservatuarında ilk tiyatro eğitimi almıştır. 1986 yılında geçirilen TRT’ seslendirme sınavına başvuru yapmış ve beş bin kişinin katıldığı bu sınavı kazanan 69 kişiden biri olmayı başarmıştır. Seslendirme sanatçısı olarak çalıştığı 1980-ci yılda ilk kez tiyatro sahnelerine adım atmış ve bunu yapmasının ardından bir çok dizi ve film projelerinde yer almıştır.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap