1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Counter Strike Global Offensive Ücretli Oluyor!

Counter Strike Global Offensive Ücretli Oluyor!

Uzun süredir ücretsiz olarak kullanıma sunulan CS:GO, artık 123 lira gibi bir ücretle satın alınabilecek.

featured

Uzun zamandır Steam üzerinden ücretsiz olarak oyuncuların hizmetine sunulan Counter Strike Global Offensive oyununda bir devir daha sona eriyor. Herkesin 2. oyunu beklemesine rağmen hala getirilen güncellemeler ve yeni modlar ile oyunun süreceğinin sinyallerini veren Valve ekibi, bu kez bu iddiasını bir adım ileriye taşıdı. Bitti denilmesine rağmen en çok turnuvaları izlenen ve Steam üzerinde en çok oynanan oyunlardan bir tanesi olan CS:GO için gelecek olan yeni güncelleme ise can sıkacak gibi görünüyor… 

CS:GO’da Hile Kullanımına Son! 

Özellikle de oyuncuların aşırı hile kullanımı ve benzeri durumlarla karşılaştığını Counter Strike Global Offensive, ilk 20 seviyeye kadar olan süreçte Seçkin hesap kullanımını devre dışı bırakıyordu. Bu da oyuna yeni başlayan oyuncuların hızlı bir şekilde seviye atlayıp Seçkin hesap haline getirebilmek için hile kullanmasının önünü açmakta idi. Aynı zamanda kötü niyetli oyuncuların Seçkin hesaplarda da hile kullanması, Valve Anti Cheat ekibinin ve oyun dünyasının bir hayli canını sıkmakta idi.  

CS:GO Oyuniçi Görüntü

Son olarak geçtiğimiz ay büyük bir operasyon düzenleyerek belli başlı hile kullanımı uygulayan oyuncuları ömür boyu sistemden yasaklayan VAC ekibi, bir süre de olsa oyuncuların rahat etmesini sağladı. Valorant, PUBG gibi rakip oyunlarla karşılaştırıldığında sürekli olarak hile kullanan oyunculardan şikâyet edilen CS:GO, bu konuda etkisiz kaldığı için çokça eleştiriye maruz bırakıldı. Oyuncuların Faceit gibi programlarda hilesiz oyun arayışları içinde olduğunu da fark eden geliştirme ekibi, bir kısmı memnun etmeyecek olsa da yeni getireceği güncelleme ile birlikte hile kullanımını da minimuma indirmek istiyor. 

Yeni Gelen Güncelleme İle Oyun 123₺ Olacak 

Pek çok kez fiyatıyla oynanmasına rağmen satın alım sıralamasında zirvedeki yerini koruyan Counter Strike Global Offensive, bu kez hile ve çeşitli aykırı durumları gidermek için yüksek bir meblağda piyasaya sürülecek. Herkesin yeni oyunu beklediğini süreçte oyunun 123 liraya çıkartılması ve beraberinde farklı güncellemeleri de getirmesi bekleniyor; 

  • Bilinen ilk teorilerden bir tanesi yeni gelen güncellemenin aktif olarak 20 seviye ve üstü Seçkin hesap sahiplerini etkilemeyeceği yönünde. 
  • İkinci olarak ise 123 liralık versiyonu satın almayan oyuncuların oyun içi; kasa, skin ve mühür gibi çeşitli itemleri oyun sonu düşürme devri sona erecek. 
  • Anti-Cheat uygulaması tarzı bir eklenti ile oyun esnasında dosyalar kontrol edilecek ve hileye karşı taviz verilmeyecek. 
  • Sadece 123₺ versiyon ile alınan rozete sahip oyuncular dereceli mücadele edebilecek. ( Eski oyuncular hariç) 

Köklü bir tarihe sahip olan ve 2012 yılında piyasaya sürülen Counter Strike Global Offensive, yeni oyunu çıkarmamakta ısrar etse de yeni güncellemeler ile tutunmaya çalışıyor. Oyuncuların isteği ise Seçkin hesap veya oyunun fiyatına zam değil sadece ikinci ve modern bir oyuna sahip olmak… Bu durum oyunun ilerleyişini nasıl etkiler bilinmez ama oyuncuların hilesiz bir oyunda daha fazla zevk alacağı konusu kesin. 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap