1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Çok Konuşulacak Özellikleri Yanında Getiriyor! iOS 15 Resmen Geldi!

Çok Konuşulacak Özellikleri Yanında Getiriyor! iOS 15 Resmen Geldi!

featured

iOS 15 resmen geldi. Pazartesi günü gerçekleştirilen , WWDC için çevrimiçi bir açılış konuşması sırasında Apple’ın yıllık geliştirici konferansında, şirket iPhone işletim sisteminin bir sonraki ana sürümü olan iOS15’in bir önizlemesini sundu. Geçen yılki iOS 14’ün bir devamı olan ve bu sonbaharda tam olarak piyasaya sürülecek ve iPhone 13’den de bahsedildi.

iOS 15 çok sayıda yeni özellikleriyle birlikte iyileştirmelerde getiriyor.

Neler yenilendi ?

Apple’ın görüntülü konuşma platformu Facetime’a Spatial Audio support (Mekansal Ses desteği) getirildi. Ayrıca portre moduna arka planın otomatik olarak blurlanacağı duyuruldu.

Bildirim özeti ise seçtiğiniz günün herhangi bir saatinde size gönderilen bildirimlerin özetini size sunacak. Ancak bu özellik kişilerden aldığınız bildirimleri içermeyecek.

İOS 15 ile birlikte Digital ID özelliği de kullanıma giriyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, iPhone’ları kullanarak kimliklerini taradıktan sonra akıllı telefonları üzerinden kullanabilecek. Ayrıca Apple Wallet’a evler ve otomobiller için anahtar özelliği entegre edildi.

Diğer iOS 15 özellikleri AirPods’a da yeni özellikler eklendi. Apple kulaklığın Find My uygulamasından daha iyi destek alacağını duyurdu.

Siri’yi de güncelleyen Apple, Siri’nin artık internet bağlantısı olmadan çalışacağını duyurdu.

Universal Control isimli özelliğini tanıtan Apple, kullanıcıların Mac ve iPad’leri tek bir fare ve klavye ile kullanmalarına imkan tanıyacak. Bu özellik sayesinde dosyaları Mac ve iPad arasında taşınabilecek.

iOS 15 hangi iPhone’larda olucak ? 

iOS 15 güncellemesini alacak modeller ise şöyle; iPhone 12 serisi, iPhone 11 serisi, iPhone X serisi, iPhone 8 serisi, iPhone 7 serisi, iPhone 6 serisi, iPhone SE, iPhone SE 2020 ve iPod touch (7. Nesil)

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap