1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Çin’de Vücuttaki Dövmeleri Göstermek Bikiniyle Fotoğraf Paylaşmak Yasaklandı! 

Çin’de Vücuttaki Dövmeleri Göstermek Bikiniyle Fotoğraf Paylaşmak Yasaklandı! 

featured

Çin’in yaygın olarak kullanmış olduğu WeChat uygulamasında yeni kararlar alındı.İnternet kullanımında en katı kısıtlamaları ve düzenlemeleri uygulayan ülkelerin zirvesinde yer alan Çin’de Facebook, Twitter ve WhatsApp gibi popüler sosyal medya uygulamalarına erişim yasaklandı.
Uluslararası kullanılan Whatsapp yerine WeChat, Twitter yerine Sina Weibo, Google yerine Baidu, Facebook yerine QQ, YouTube yerine Youku kullanarak ülke sınırlarında kendi siber güvenlik önlemlerini almayı hedefliyor..

WeChat’e 2020’de “yayın açma” özelliği getirilmiş, bu sayede kullanıcılar canlı yayın yapma ve izleme fırsatı bulmuştu.
Independent Türkçe’nin yaptığı habere göre, uygulamanın güvenlik merkezinin açıklamasında, her gün takip edilen ve denetlenen canlı yayınlarda günde ortalama en az 70 “genel ihlal” yapıldığı belirtildi. Kullanıcıları ihlaller konusunda uyaran WeChat güvenlik merkezi yetkilileri, belirli kurallarla bazı davranışların yasaklandığını açıkladı.

DÖVMELİ, BİKİNİLİ, DUŞ HAVLUSU OLAN GÖRÜNTÜLER YASAK!

Tüm bu yasakların yanısıra burun karıştırma, şiddet içerikli, vücudun özel bölgelerini göstermek kaba olarak nitelendirildi.
Ayrıca kasıtlı olarak vücuttaki dövmelerin gösterilmesini, kumarı özendiren içeriklerin paylaşılmasını, siyasi konular hakkında konuşulmasını, bornozla kamera karşısına geçilmesini ve masaj salonlarında yayın yapılmasının yasaklandığını duyurdu.
Kurallara uyulmadığı takdirde kanal sahiplerine ceza uygulanacağı belirtildi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap