İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgi
  3. Çin tüm kripto para işlemlerini yasa dışı ilan etti

Çin tüm kripto para işlemlerini yasa dışı ilan etti

featured

Çin merkez bankası, tüm kripto para işlemlerinin yasa dışı olduğunu ve Bitcoin gibi dijital belirteçleri etkin bir şekilde yasakladığını duyurdu.

Çin Halk Bankası, “sanal para birimiyle ilgili ticari faaliyetler yasadışı finansal faaliyetlerdir” diyerek, “insanların varlıklarının güvenliğini ciddi şekilde tehlikeye attığını” söyledi.

Çin, dünyanın en büyük kripto para piyasalarından biridir.

Oradaki dalgalanmalar genellikle kripto para birimlerinin küresel fiyatını etkiler.

Çin , duyurusunun ardından Bitcoin fiyatı 2.000 dolardan fazla düştü.

Bu, Çin’in en iyi ihtimalle değişken, spekülatif bir yatırım olarak gördüğü ve en kötü ihtimalle kara para aklamanın bir yolu olarak gördüğü ulusal baskının sonuncusu.

Madencilik göçü

Bitcoin de dahil olmak üzere birçok kripto para biriminin özündeki teknoloji, blok zinciri olarak bilinen dev bir paylaşılan defterdeki işlemleri doğrulayan ve kontrol eden birçok dağıtılmış bilgisayara dayanır.

Ödül olarak, kripto “madencilik” olarak bilinen bu işte yer alanlara rastgele yeni “paralar” verilir.

Çin, nispeten düşük elektrik maliyetleri ve daha ucuz bilgisayar donanımı ile uzun zamandır dünyanın madencilik için ana merkezlerinden biri olmuştur.

Faaliyet orada o kadar popüler ki, oyuncular bazen madencilerin kripto para birimlerini işlemek için kullandıkları güçlü grafik kartlarının küresel kıtlığı için endüstriyi suçladılar.

Çin’deki baskılar şimdiden madencilik sektörünü vurdu.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap