1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır?
  3. Bunları Yüzünüze Kesinlikle Sürmeyin!

Bunları Yüzünüze Kesinlikle Sürmeyin!

featured

Günümüzde hem sosyal medyada hem de internette gezen güzellik hilelerini maalesef ki birçoğumuz denemeye çalışıyoruz ancak bu içeriklerin çoğu cilde faydadan çok zarar veren cinsten. Cildimiz en değerli giysimiz olmakla birlikte en iyi bakmamız gereken organlarımızdan biridir. Bu nedenle cildinize sürdüğünüz her içeriği detaylı incelemenizde fayda var. Cilt bakımınızda cilt tipinize göre olan ürünleri düzenli şekilde kullanmalısınız. Özellikle bazı ürünler var ki cildinize asla temas etmemeli. İşte o ürünler:

-Mayonez

Birçok güzellik videosunda cilt için kullanılan mayonez saç için iyi bir nemlendirici olsa da cilt için sadece bir felakettir ve kesinlikle uzak durmalısınız.

-Alkol

Alkol birçok güzellik ürününde bulunuyor ancak alkollü ürünler kullanırken alkolün cilt için kurutucu özelliği olduğu unutulmamalıdır. Bunun yanında ürün içeriklerini okurken ilk sırada alkol değil su olmasına dikkat edin çünkü ilk sırada yer alan içerik üründe en çok bulunan içeriktir.

-Saç Spreyi

Yüzünüzün derisi diğer vücut bölgelerine oranla çok daha hassastır. Bu nedenle diğer bölgelere sürdükleriniz yüzünüze sürmeniz aynı faydayı vermez ve hatta zarar verir. Güzellik videolarında saç spreyinin makyajı sabitleme amacıyla kullandığını görmüşsünüzdür. Bu yöntem de cilt için oldukça sakıncalıdır. Saç spreyi gözenekleri tıkar ve cildi yıpratır. Bu yüzden cildinizden kesinlikle uzak tutmalısınız.

Yorum Yap
Yazı Kaynakları
habertürk

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap