1. Ana Sayfa
  2. Kripto para
  3. BtcTurk, Artık Çekme Yatırma İşlemlerinde Çeşitli Belgeler İstiyor

BtcTurk, Artık Çekme Yatırma İşlemlerinde Çeşitli Belgeler İstiyor


Birçok kullanıcısı bulunan BtcTürk kullanıcıları, sosyal medyada kendilerine gönderilen şaşkınlıkla okudukları mail bildirilerini paylaştı. Bu bildirilerde kullanıcıların hesaplarının para çekmeye kapatılmasını ve yatırılmak istenen paranın kaynağının cevabı isteniyordu.

Peki BtcTurk neden bu bilgileri istemeye başladı? Kripto para dünyasında neler oluyor? Merkez bankasının şirketlerle de koordineli çalıştığını belirttiği yeni kripto çalışmalarında artık böyle birşey olabilmesi mümkünmü? Kripto para artık merkezi mi ?

Geçtiğimiz haftalarda büyük siber güvenlik sorunuyla da gündeme gelen BtcTurk hacklendi iddialarına da cevap vermişti, bugün ise kullanıcılarına gelen e-posta bildirileriyle sosyal medyada tartışılmaya başladı.

BtcTurk kullanıcıları, kendilerine gönderilen e-postada hesaplarının kripto para çekme işlemlerine kapatıldığına dair mailler aldılar. BtcTurk, bu bildiride kullanıcılarından belirli saat ve gün içerisinde çeşitli bilgiler talep etti.Bilgiler yeterli olmazsa hesapların kapatılabileceğini duyurdu.

Bunun yanı sıra birkaç yeni kullanıcı da BtcTurk’e para yatırma işlemi yaparken önemli bir bildiri aldı. Yüklü miktarda para yatırma işlemi yapan kullanıcılar, yatırmaya çalıştıkları parayı nereden elde ettiklerini kanıtlamakla yükümlü tutuldu. Bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Her iki olay da sosyal medya kullanıcıları twitter’da kripto dünyasına dair paylaşımlarda bulunuyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap