1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Apple TV uygulaması Android TV cihazlara da geliyor

Apple TV uygulaması Android TV cihazlara da geliyor

featured

Teknoloji devleri Apple ve Google arasında büyük bir rekabet olsa da bu ara bu iki şirket arasında ortak çalışma durumu söz konusu. Bunun en yeni örneği Apple TV uygulamasının tüm Android TV’lerde erişilebilir hâle gelmesi

Artık Apple’ın TV uygulamasına Android TV ekosisteminin tamamından bütün kullanıcılar ulaşılabilecek. Şimdiye kadar bu platformdan Sony Bravia TV ve Chromecast Google TV gibi şirketler faydalanabiliyordu. Artık Xiaomi, OnePlus, Nvidia ve Philips gibi markaların cihazlarından da Apple’ın TV uygulamasına ulaşmak mümkün olacak..

Apple bir süre önce ekosistem duvarlarını yıktığını tescillemişti.Bunu ilk olarak Computex 2021 etkinliğinde Nvidia duyurmuştu. Bir üst düzey Xiaomi yöneticisinin de attığı tweet ile doğrulanan bu gelişme, Philips televizyonların üreticisi TP Vision’ın basın açıklamasıyla teyit edilmiş oldu.

The Next Web sitesi tarafından paylaşılan ekran görüntüsü ise Apple’ın TV uygulamasının Android TV versiyonuna giriş ekranını gösteriyor. Kullanıcılar doğrulama kodunu girerek veya ekrandaki karekodu cihazlarıyla okutarak uygulamaya giriş yapabiliyor.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap