1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Apple iPhone Kullanıcıları, iOS 15 Yakında Kullanıma Çıktığında Bu Beş Yeni Özelliğe Hazır Olun

Apple iPhone Kullanıcıları, iOS 15 Yakında Kullanıma Çıktığında Bu Beş Yeni Özelliğe Hazır Olun

featured

irketin yaz boyunca sanal Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda duyurulan en son büyük işletim sistemi güncellemesi olan iOS 15 ile bu Eylül ayında iPhone kullanıcıları için bazı ilginç yeni özellikler ekleyecek. O zamandan beri, birden fazla geliştirici ve herkese açık beta sürümü gördük ve bize nasıl şekillendiği hakkında adil bir fikir veriyor. İOS 15 güncellemesinin bu yıl Eylül ayında iPhone 13 ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yakında Apple iPhone’lar için piyasaya sürülmesi beklenen iOS 15’in önemli önemli özelliklerinden bazılarına bir göz atalım.

FaceTime Arama: Pandeminin çalışmalarımızı, eğitimimizi ve işimizi sanal alana nasıl kaydırdığını göz önünde bulundurarak, Apple iOS 15’teki görüntülü arama yazılımını güncelledi. Zoom’dan ilham alan FaceTime, artık bir görüntülü aramanın katılımcılarını ızgara görünümünde sunacak. Kullanıcılar ayrıca, başkalarını paylaşmak ve görüntülü sohbete davet etmek için FaceTime bağlantıları oluşturma seçeneğine de sahip olacaktır. Bağlantıya sahip olanlar, Apple cihazları olmasa bile Google Chrome veya Microsoft’un Edge tarayıcısı üzerinden bu aramalara katılabilir. Apple ayrıca aramaların uç-uç şifreli olmasını sağlar. iPhone kamerasında bulunan portre modu, facetime’ın arka planı bulanıklaştırması için de kullanılabilir. Görüntülü aramaların ses kalitesi de mekansal ses yardımıyla daha doğal hissettirecektir.

Paylaşımlı Oyun: Koronavirüs kilitlenmeleri birçoğumızı arkadaşlardan ve aileden uzak tuttuğundan, Apple, bir kullanıcının FaceTiming ile birlikte olduğu herkesle film, müzik ve ekran paylaşımına izin veren bir yazılım olan SharePlay’i tanıttı. Bu, örneğin Apple TV+ akış platformunda aynı filmleri ve TV şovlarını izlemeyi içerir.

Apple Haritalar: Apple iPhone kullanıcıları artık çok çeşitli yükseklik verilerini, yol renklerini ve sürüş yönlerini, 3D simge yapılarını ve geliştirilmiş gece modunu görüntüleyebilecek. Kullanıcılar ayrıca yakındaki toplu taşıma duraklarını ve istasyon bilgilerini iPhone ve Apple Watch cihazlarına sabitleyebilir ve durağa binip yaklaşırken otomatik güncellemeler ve bildirimler alabilir. Apple, haritasına artırılmış gerçeklik özelliği de ekleyecek. Özelliğin yardımıyla, bir iPhone’un kamerası yardımıyla yakındaki binaları tarayabilirsiniz.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap