1. Ana Sayfa
  2. Haber
  3. Amazon, tüm ABD’li depo çalışanları için maske gereksinimini geri getirdi

Amazon, tüm ABD’li depo çalışanları için maske gereksinimini geri getirdi

featured

Şirket Cuma günü CNN Business’a yaptığı açıklamada, Amazon’un TÜM ABD’li depo çalışanlarının aşılansalar da aşı olmasalar da Pazartesi gününden itibaren kapalı mekanlarda maske takmaları gerekeceğini doğruladı.Hareket, Amazon’un (AMZN) şirket çalışanları için ofis iade tarihini gelecek yılın başına kadar erteleyeceğini söylemesinden bir gün sonra geldi. Arka arkaya yapılan duyurular, Amerika’nın en büyük işverenlerinden birinin Delta varyantı ile bağlantılı artan enfeksiyonlar karşısında koronavirüs politikalarını nasıl yeniden düşündüğünü vurguluyor.Amazon sözcüsü Kelly Nantel, CNN Business’a yaptığı açıklamada, “ABD’de yeni Covid-19 varyantlarının yayılması ve halk sağlığı yetkililerinin ve kendi tıp uzmanlarımızın rehberliğine yanıt olarak, aşı durumundan bağımsız olarak iç mekanlarda yüz kaplaması yapılması gerekiyor” dedi.

Nantel, “Durumu yakından izliyoruz ve binalarımızın ekiplerimizin güvenliği için optimize edilmesini sağlamak için ilerlerken tavsiye ve tavsiyelerini toplayarak yerel yönetim rehberliğini takip etmeye ve önde gelen tıbbi sağlık uzmanlarıyla yakın çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Giderek artan sayıda büyük şirket, salgın kötüleşirken, bazı durumlarda aşı gerektiren kurumsal ve ön cephe çalışanları için politikalarını değiştirdi. Ancak şimdilik Amazon bu adımı atıyor gibi görünmüyor: Nantel, şirketin aşı görevini düşünüp düşünmediği konusunda yorum yapmaktan kaçındı.Duyuru ilk olarak Bloomberg tarafından bildirildi.

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap