1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. 3 milyardan fazla aktif Android cihaz var

3 milyardan fazla aktif Android cihaz var

featured

Şu anda dünya üzerinde 3 milyardan fazla aktif Android cihaz var. Google’ın ürün yönetiminden sorumlu Başkan Yardımcısı Sameer Samat, bu yıl canlı ancak tamamen çevrimiçi olan Google I / O 2021’de bu duyuruyu yaptı.

Google , 2019’daki son geliştirici konferansından bu yana 500 milyondan fazla aktif Android cihazı ve 2017’den bu yana 1 milyar cihaz ekledi . Bu rakam, Google Play Store’dan alındı. Android tabanlı, ancak Amazon Fire cihazları ve Google’ın uygulamalarını tamamen kullanmaktan kaçınan sayısız Çinli Android tabanlı cihaz dahil olmak üzere alternatif mağazalar kullanan hesap cihazları. Bu, aktif Android cihaz sayısının muhtemelen Samat’ın canlı yayında duyurduğundan çok daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

Haber, Apple’a karşı da bir esneklik gibi geliyor. Apple , bu yılın başlarında 1 milyardan fazla aktif iPhone’u duyurdu. Bu Android cihaz sayısının yalnızca üçte biri. Apple’ın akıllı telefon ve tablet hakimiyetinin büyük ölçüde Amerika Birleşik Devletleri ve diğer birkaç bölgeyle sınırlı olduğunu hatırlatmak isteriz. 

Yorum Yap

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

Yorum Yap